31 жовтня 2015 р.

Проект «Стена» становится неподъемным для Украины


Прошел год с момента, когда Правительство заявило о начале строительства мощного комплекса оборонительных сооружений на границе с Россией в рамках проекта «Европейский вал» («Стена»). И хотя в мае этого года был утвержден соответствующий план мероприятий, уже в июле появилась информация об отложении активной фазы реализации этого 4-летнего проекта в связи с отсутствием средств.

Излишне напоминать, какое значение имеет проект «Европейский вал» для укрепления обороноспособности страны. Это значение не только вопрос безопасности, но и цивилизационный. Это хорошо понимают и наши соседи — Эстония и Латвия, которые начинают максимально надежно отгораживаться от России. Российские СМИ, кстати, пристально следят за ходом таких работ.

30 серпня 2015 р.

В Угорщині побудували паркан на кордоні з Сербією

 

В Угорщині завершили перший етап будівництва чотирьохметрового паркану на кордоні з Сербію. По всій довжині вже встановили паркан з колючим дротом.


Про це повідомляє агентство Франс Прес з посиланням на міністерство оборони країни.

“Двома днями раніше наміченого на 31 серпня терміну перша частина огорожі на кордоні завершена”, — йдеться в повідомленні.

Вже розпочались роботи з встановлення більш високого, чотириметрового паркану. Завдання споруди – не давати можливості нелегальним мігрантам проникати на території Євросоюзу.

6 липня 2015 р.

Угорський парламент схвалив будівництво чотириметрового муру на кордоні з Сербією

У понеділок, 6 липня, угорський парламент ухвалив закон, що посилює правила надання притулку, що передбачає зведення чотириметрового муру на кордоні з Сербією.


Таким чином Угорщина розраховує захиститися від потоку мігрантів, який невпинно зростає. На підтримку законопроекту висловився 151 депутат, проти проголосував лише 41 парламентарій. Закон набирає чинності з 1 серпня.

Крім того, новий закон скорочує терміни розгляду клопотань про надання притулку і дозволяє утримувати під вартою очікують отримання статусу біженця протягом усього процесу розгляду клопотання. З критикою законопроекту виступили ООН, Єврокомісія і Рада Європи, які стверджують, що ця ініціатива ставить під загрозу захист біженців в Угорщині.

Нагадаємо, на ділянці сербсько-угорського кордону з’явиться мур, довжиною в 175 км. За даними угорського уряду, лише в поточному році в країну потрапили, за різними оцінками, від 60 до 70 тисяч мігрантів. Це вдвічі більше ніж за весь 2014 рік. Більшість з них – вихідці з Іраку, Афганістану, Сирії та Косово.

27 травня 2015 р.

Проект «Мур» між Україною і РФ буде завершено до 2018 року


22 травня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк перевірив хід облаштування українсько-російського державного кордону на пункті пропуску «Сеньківка», що на Чернігівщині.

Глава Уряду оглянув інженерно-технічні споруди, зведені в рамках першого етапу облаштування «Європейського валу», та ознайомився зі зразками техніки та новітніми засобами охорони державного кордону.

Він нагадав, що роботу зі зведення державного кордону «Європейський вал» було розпочато в минулому році. Цей проект, наголосив Арсеній Яценюк, «має дати можливість Україні захистити свою територію, в першу чергу – від диверсійних груп, російських терористів та бандитів, від незаконного перетину державного кордону, незаконної міграції, торгівлі людьми, зброєю та наркотиками».

Глава Уряду підкреслив, що це повинен бути перший кордон, який, в тому числі, дає можливість не дозволити російським військовим потрапити на територію України.

15 квітня 2015 р.

Не завадив би великий донбаський мур

Ще донедавна розмежування територій українського Донбасу та областей РФ точнісінько відповідало приказці: «Як сусід близько, то й перелаз низько». Нині ж із відомих причин ця географічна близькість відразу змушує згадувати не зразки народної творчості, а історичні об’єкти спеціального призначення — такі, як лінія Маннергейма, лінія Мажино чи навіть Великий китайський мур. Тобто цілком адекватна реакція на дії сусідів тепер — вимушене зведення фортифікаційних споруд: за попередніми намірами, невдовзі на території Донеччини збудують понад дві сотні таких об’єктів. Плануючи ці роботи, фахівці насамперед мають звернути увагу на найбільш вразливі місця, де підступний агресор може ще активніше використовувати бронетехніку, яка перебуває поблизу державного кордону. 

7 лютого 2015 р.

У Харкові випустили першу партію огорожі для кордону з фашистською Росією



В рамках проекту виготовили перші кілька кілометрів паркану, який встановлять на прикордонній території.

На харківському заводі ім. Фрунзе випустили першу партію систем огородження загальною протяжністю в 4,3 кілометра для зміцнення україно-російського кордону. Про це повідомила прес-служба підприємства.

Паркан виготовляють в рамках урядового проекту "Мур". Харківський завод імені Фрунзе отримав замовлення від прикордонної служби на виготовлення 38 кілометрів паркану. На це виділили більше 26 мільйонів гривень.  Відзначимо, що завод виграв тендер на це замовлення без відкритих торгів. Влада аргументували цей крок тим, що обороняти країну потрібно терміново, а часу для тяганини з торгами абсолютно немає.
За першу партію заводу заплатили 1,7 мільйонів гривень, при цьому під замовлення підприємство встановило спеціальну ціну, яка значно нижче вартості, за якою продукцію відпускають на ринок, зазначено в повідомленні. Таким чином завод орієнтується на мінімальну рентабельність.

Перша партія огорожі вже готова до встановлення. В даний час продукція передана замовнику і поміщена на тимчасове безкоштовне зберігання на склад заводу-виробника. Підприємство готове відвантажити продукцію замовнику на першу вимогу. У Харківській області паркан планується встановлювати тільки на окремих ділянках, на 38 з 315 кілометрів кордону з Росією.

5 лютого 2015 р.

Саудівська Аравія будує 900-кілометровий мур на кордоні з Іраком

Контроль кордону будуть здійснювати 3 тисячі аравійських військових на 240 БТРах.

Влада Саудівської Аравії приступила до зведення потужного укріпрайону загальною протяжністю 900 км на кордоні з Іраком. Реалізація проекту йде повним ходом і може бути закінчена ще до кінця цього року.

"Саудівський мур" буде складатися з традиційних загороджень та високотехнологічних систем стеження. Створюються спеціальні піщані бар'єри, що утрудняють рух людей та техніки, далі йде перешкода у вигляді сталевого забору і декількох рядів з колючого дроту.

У прикордонній смузі буде встановлено 78 оглядових веж, забезпечених сучасною радарної системою SPEXER 2000. Пристрої зможуть виявляти рухомі об'єкти на відстані від 18 до 36 кілометрів в залежності від їх розміру.